Menu Zamknij

Pożar ciągnika siodłowego w Bielicach (gm. Mogilno)

22 kwietnia 2020 r. (środa) ok. godz. 05:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze ciągnika siodłowego w Bielicach (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ciągnik siodłowy DAF leżący na lewym boku, bez naczepy w przydrożnym rowie DW262 z palącym się podwoziem w okolicach tylnej osi. Kierowca poza pojazdem uskarżał się na ból w placach.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody na palące się podwozie. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt OUO. Do czasu przybycia ZRM zabezpieczono kierowcę przed utratą ciepła oraz udzielono wsparcia psychicznego. Na czas działań droga wojewódzka była zablokowana. Z powodu wycieku oleju napędowego ze zbiornika ciągnika siodłowego postawiono samochód na koła przy użyciu wyciągarki, a następnie odholowano w bezpieczne miejsce. Olej pozostawiony na drodze został usunięty przy użyciu sorbentu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 2h.

Zdjęcia: OSP Gębice