Menu Zamknij

Kolizja motocyklisty w Olszy (gm. Mogilno)

3 maja 2020 r. (niedziela) ok. godz. 16:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji motocyklisty w Olszy (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano leżący na środku drogi gminnej motocykl, a obok niego leżącego mężczyznę z widocznymi obrażeniami. Mężczyzna przytomny. Policja na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu. W przeprowadzonym badaniu urazowym nie stwierdzono złamań. Następnie osoba poszkodowana została przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM. Po zaopatrzeniu przez ratowników medycznych poszkodowany został zabrany do szpitala w celu wykonania dokładnych badań. Pozostałości powypadkowe zostały usunięte z drogi z wykorzystaniem sorbentu. Droga na czas działań była zablokowana.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcie: JRG Mogilno