Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego i ciężarowego w Busewie (gm. Strzelno)

18 maja 2020 r. (poniedziałek) ok. godz. 08:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z samochodem ciężarowym w Busewie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 5/40 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastępy GBA 2,5/25 i GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód osobowy w przydrożnym rowie. Wewnątrz pojazdu znajdował się uwięziony kierowca. Kilkanaście metrów dalej częściowo w rowie, blokując jeden pas ruchu znajdował się rozbity samochód ciężarowy. Samochodem ciężarowym podróżowały trzy osoby, bez widocznych obrażeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej oraz ewakuacji z wnętrza pojazdu w asyście ratowników medycznych. Niestety nie udało się uratować życia mężczyzny. Kolejne działania zastępów straży pożarnej polegały na sprawdzeniu układów paliwowych i elektrycznych w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas wyciągania pojazdu ciężarowego i osobowego z rowu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Przedstawiciel Prokuratury, Przedstawiciel GDDKiA, Zakład Medycyny Sądowej, Pomoc drogowa, Dźwig.

Działania zastępów trwały około 5,5h.

Zdjęcia: OSP Strzelno, p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)