Menu Zamknij

Kolizja 2 pojazdów na DK15 w Kwieciszewie (gm. Mogilno)

23 maja 2020 r. (sobota) ok. godz. 12:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie z centrali alarmowej Mercedes o kolizji pojazdu w Kwieciszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód Mercedes i samochód VW po wcześniejszym zderzeniu. Samochód Mercedes znajdował się na jezdni blokując jeden pas ruchu DK15, samochód VW znajdował się poza drogą w przydrożnym rowie. W każdym samochodzie podróżowały po dwie osoby. Wszyscy uczestnicy zdarzenia znajdowali się poza pojazdami-bez obrażeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania w pojazdach i sprawdzeniu szczelności układów paliwowych. Usunięto z jezdni rozlane płyny eksploatacyjne przy użyciu sorbentu. Na czas prowadzonych działań ruch na DK15 odbywał się wahadłowo – ratownicy pomagali w kierowaniu ruchem drogowym.

Działania zastępów trwały ok. 1,5h.

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl), JRG Mogilno