Menu Zamknij

Dachowanie busa w Kwieciszewie (gm. Mogilno)

25 maja 2020 r. (poniedziałek) ok. godz. 05:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dachowaniu busa w Kwieciszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód VW, który leżał na dachu w rowie przy drodze krajowej DK15. Samochodem podróżowały trzy osoby (bez obrażeń).

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania i sprawdzeniu szczelności układu paliwowego w uszkodzonym pojeździe. Po wykonaniu czynności przez Policję postawiono samochód na koła i usunięto w miejsce bezpieczne. Rozlane płyny eksploatacyjne usunięto z jezdni przy użyciu sorbentu. Na czas trwania akcji jeden pas ruchu na drodze krajowej był zablokowany przez służby ratownicze – ruch odbywał się wahadłowo. Ratownicy pomagali Policji w kierowaniu ruchem.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały około 40min.

Zdjęcia: OSP Kwieciszewo