Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Dzierzążno (gm. Mogilno)

27 maja 2020 r. (środa) ok. godz. 13:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Dzierzążno (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki Citroen po uderzeniu w przydrożne drzewo. Podróżujące osoby znajdowały się w pojeździe. Policja na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych, ewakuacji z pojazdu oraz udzieleniu KPP. Zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca LPR. Osoby poszkodowane, z pomocą ratowników medycznych przetransportowano

do śmigłowca i karetki pogotowia ratunkowego. W pojeździe odłączono energię elektryczną oraz zebrano płyny eksploatacyjne z jezdni przy pomocy sorbentu. W czasie prowadzonych działań, ruch w obu kierunkach był całkowicie wstrzymany.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały blisko 3h.

Zdjęcia: JRG Mogilno