Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego w Nowej Wsi

7 czerwca 2020 r. (niedziela) ok. godz. 04:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na drodze ze Strzelna w kierunku Przyjezierza. Ostatecznie okazało się, że wypadek miał miejsce w Nowej Wsi (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po wcześniejszym uderzeniu w przydrożne drzewa i znak drogowy na drodze powiatowej. Wszystkie osoby podróżujące samochodem znajdowały się na zewnątrz pojazdu. Policja na miejscu, droga zablokowana.
Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanej osobie, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe. Osoba poszkodowana została przekazana przybyłemu ZRM, który zabrał ją do szpitala. W trakcie prowadzonych działań dwie osoby zgłosiły dolegliwości. Na miejsce został zadysponowany drugi zespół ZRM, który po przybyciu i przebadaniu tych osób pozostawił je na miejscu. Pojazd po działaniach Policji został usunięty z drogi na pobocze.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 3,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno