Menu Zamknij

Kolizja 3 pojazdów na DK15 w pobliżu Busewa (gm. Strzelno)

29 czerwca 2020 r. (poniedziałek) ok. godz. 17:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 3 pojazdów na DK15 w pobliżu Busewa (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 2,5/25 i GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano 2 samochody osobowe i 1 ciężarowy po wcześniejszym zderzeniu. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. Wszyscy bez obrażeń, pozostali na miejscu zdarzenia. Znaleziono również zbiornik LPG, którego siła zderzenia oderwała od samochodu i wyrzuciła na pobocze. Pomiary wykrywaczem wielogazowym wykazały wyciek gazu LPG.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach oraz wyznaczeniu strefy bezpiecznej wokół zbiornika LPG. Przy wyznaczaniu strefy oraz pomiarach rota pracowała w sprzęcie ODO. Zbiornik LPG był pod stałą kontrolą do czasu całkowitego opróżnienia. Ruch na DK15 po wyznaczeniu stref odbywał się wahadłowo.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 4h.

Zdjęcia: JRG Mogilno