Menu Zamknij

Kolizja 3 pojazdów w miejscowości Dzierzążno (gm. Mogilno)

4 lipca 2020 r. (sobota) ok. godz. 12:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 3 pojazdów w miejscowości Dzierzążno (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 9/60 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody po zderzeniu VW Polo (podróżowała 1 osoba) i Iveco Daily (podróżowały 2 osoby) blokujące całkowicie drogę, oraz motocykl Harley-Davidson na poboczu drogi po wcześniejszym uderzeniu w drzewo. Motocykl został zepchnięty z drogi przez samochód IVECO. Motocyklem podróżowała 1 osoba.

Kierujący motocyklem jako jedyny uczestnik wypadku odniósł obrażenia i znajdował się w przydrożnym rowie. Iveco Daily przewoziło samochód osobowy, który w wyniku kolizji również uległ uszkodzeniu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy motocykla a także ustabilizowaniu go na noszach typu deska do czasu przekazania zespołowi ZRM. Zespół ZRM przetransportował poszkodowanego do szpitala. Zneutralizowano plamę płynów eksploatacyjnych na drodze za pomocą sorbentu compact. Pojazdy zostały usunięte z drogi na pobocze.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 2h.

Zdjęcia: OSP Gębice