Menu Zamknij

Kolizja samochodu osobowego w Mirosławicach (gm. Strzelno)

5 lipca 2020 r. (niedziela) ok. godz. 21:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Mirosławicach (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po wcześniejszym uderzeniu w drzewo, który znajdował się na jednym pasie drogi powiatowej blokując go. Osoby podróżujące pojazdem znajdowały się w karetce pogotowia.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na rozłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe. Ruch na czas działań został wstrzymany. Samochód osobowy po czynnościach prowadzonych przez policję został zabrany przez ładowarkę teleskopową na prywatną posesję. Teren akcji oświetlono. Kobieta po przebadaniu przez ratowników medycznych pozostała na miejscu zdarzenia, natomiast mężczyzna został zabrany do szpitala w celu obserwacji.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 2h.

Zdjęcia: JRG Mogilno