Menu Zamknij

Kolizja 2 samochodów na DK15 w pobliżu Wylatowa (gm. Mogilno)

7 lipca 2020 r. (wtorek) ok. godz. 16:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego i dostawczego na DK15 w pobliżu Wylatowa (gm. Mogilno)

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody po wcześniejszym zderzeniu na skrzyżowaniu DK15 z drogą powiatową. Pojazdy blokowały jeden pas ruchu drogi powiatowej. Policja oraz Pogotowie Ratunkowe na miejscu. Podróżujący (obaj kierowcy) pod opiekom ratowników medycznych.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach, oraz w samochodzie Renault Megane zakręcono instalację gazową. Kierowca Renault Master po przebadaniu pozostał na miejscu działań, natomiast kierujący Renault Megane został przetransportowany do szpitala. Po czynnościach prowadzonych przez Policję samochody usunięto z drogi oraz uprzątnięto pozostałości po kolizji. Na czas działań kierowano ruchem drogowym.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 2h.

Zdjęcia: JRG Mogilno