Menu Zamknij

Wypadek na DK25 w Jeziorach Wielkich

15 lipca 2020 r. (środa) ok. godz. 10:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego i busa na DK25 w Jeziorach Wielkich.

Do działań dyżurny skierował zastęp GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy po wcześniejszym zderzeniu blokując jeden pas DK25. Poszkodowane zostały 3 osoby. Na jezdni znajdowały się rozlane płyny eksploatacyjne.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. W pojeździe Ford odłączono instalację elektryczną. Następnie osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM. Po przybyciu na załogi LPR i ocenie poszkodowanych, podjęto decyzję o transporcie drogowym osób poszkodowanych. Uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitali. Na czas prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo przez stację paliw. Rozlane płyny eksploatacyjne zostały zebrane z jezdni przy pomocy sorbentu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 3h

Zdjęcia: OSP Jeziora Wielkie