Menu Zamknij

Kolizja 2 samochodów osobowych w Dąbrowie

18 lipca 2020 r. (sobota) ok. godz. 19:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 2 samochodów osobowych w Dąbrowie.

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp SLRt z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy po wcześniejszym zderzeniu stojące na skrzyżowaniu dróg w centrum miejscowości. Jeden z pojazdów stał na jezdni, drugi znajdował się na chodniku. Jedna z osób znajdowała się poza pojazdem, druga osoba znajdowała się w pojeździe. Na jezdni rozlane płyny eksploatacyjne.

Podjęte działania: Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, kierowaniu ruchem drogowym. Po przybyciu ZRM i przebadaniu poszkodowanych przez ratowników medycznych, jedna z nich pozostała na miejscu zdarzenia, druga osoba została zabrana do szpitala. Rozlane płyny eksploatacyjne zostały usunięta z jezdni za pomocą sorbentu, a pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. Na czas działań Policja wyznaczyła objazd.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe

Działania zastępów trwały ok. 2h

Zdjęcia: JRG Mogilno