Menu Zamknij

Kolizja samochodu osobowego w Młynach (gm. Strzelno)

3 sierpnia 2020 r. (poniedziałek) ok. godz. 22:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Młynach (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno i zastęp SLRR z OSP Jeziora Wielkie, który najechał na miejsce zdarzenia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Seat po wcześniejszej kolizji blokujący jeden pas DK25. Brak wycieków z samochodu, uszkodzone bariery energochłonne na odcinku kilku metrów. Osoba podróżująca znajdowała się poza pojazdem, odmówiła pomocy lekarskiej. Z relacji kierowcy Seata, uczestniczył drugi pojazd, który zajechał mu drogę i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji LPG w pojeździe oraz akumulatora. Oświetlono teren akcji. Jezdnię uprzątnięto, a błoto wyrzucone na drogę zmyto przy użyciu szybkiego natarcia. Na czas prowadzenia działań kierowano ruchem drogowym.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały około 50min.

Zdjęcia: OSP Strzelno