Menu Zamknij

Utonięcie w Jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu

9 sierpnia 2020r (niedziela) ok. godz. 18:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny w Jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, 2xSLOp wraz z łodzią ratunkową z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GBA 2,5/21 i GBA 4/16 z OSP Ostrowo + ponton, SLRR z OSP Jeziora Wielkie z łodzią, SLRt z OSP Wójcin. W międzyczasie zadysponowano także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG 1 Bydgoszcz.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia na plażę zastano ratowników WOPR poszukujących mężczyzny, który kilkanaście metrów od brzegu zniknął pod wodą.
Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów w pierwszej fazie polegały na poszukiwaniu osoby zaginionej w okolicy miejsca w którym poszkodowany zniknął pod wodą przy pomocy pontonu, łodzi oraz sprzętu ABC do nurkowania. W kolejnej fazie działań po przybyciu Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej z JRG 1 Bydgoszcz, ratownik w ekwipunku do nurkowania przystąpił do przeszukiwania dna jeziora. Po około pół godzinnym poszukiwaniu nurek zlokalizował poszukiwanego mężczyznę. Niestety nie udało się uratować mężczyzny. Dalsze czynności na miejscu zdarzenia prowadziła Policja oraz Prokuratura.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, WOPR, Prokurator, Zakład Medycyny Sądowej.

Działania zastępów trwały ok. 5h.