Menu Zamknij

Kolizja samochodu osobowego w miejscowości Mokre (gm. Dąbrowa)

22 sierpnia 2020 r. (sobota) ok. godz. 07:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w miejscowości Mokre (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp SLRt z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który uderzył bokiem w przydrożne drzewo. Pojazd znajdował się poza jezdnią. Kierowca znajdował się na zewnątrz bez widocznych obrażeń, w pojeździe znajdowały się dwie osoby poszkodowane.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym oraz ewakuowaniu ich na zewnątrz pojazdu. Jednocześnie z prowadzonymi działaniami odłączono instalację elektryczną w pojeździe oraz sprawdzono pojazd pod kątem wystąpienia wycieków – brak zagrożenia. Na czas działań droga gminna była zablokowana przez służby. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno