Menu Zamknij

Kolizja 4 pojazdów w Bielicach (gm. Mogilno)

30 sierpnia 2020 r. (niedziela) ok. godz. 18:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego i motocykla na Drodze Wojewódzkiej nr 262 w Bielicach (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano cztery pojazdy (trzy samochody osobowe i motocykl) po wcześniejszych zderzeniach – okazało się, że kilka metrów od kolizji s.osobowego z motocyklem doszło do drugiej kolizji – tym razem 2 samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało łącznie 9 osób. Wszystkie znajdowały się poza pojazdami, cztery osoby wymagały pomocy przedmedycznej. Rozbite pojazdy blokowały drogę. Brak dodatkowych zagrożeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej czterem osobom. Równolegle odłączono akumulatory oraz sprawdzono instalacje paliwowe w uszkodzonych pojazdach. Po przebadaniu czterech osób przez ZRM dwie zostały przetransportowane do szpitala, a dwie zostały na miejscu zdarzenia.

Działania zastępów trwały około 2 godz.

Zdjęcia: OSP Gębice