Menu Zamknij

Kolizja 3 samochodów osobowych na DK15/25

5 września 2020 r. (sobota) ok. godz. 09:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 3 samochodów osobowych na DK15/25 na wysokości Ciechrza (gm.Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody osobowe po wcześniejszym zderzeniu, blokujące jeden pas ruchu DK15/25. Policja oraz ZRM na miejscu. Wszystkie osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami pod opieką ratowników medycznych.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni za pomocą sorbentu. Na czas prowadzonych działań kierowano ruchem drogowym. Następnie pojazdy zostały usunięte na pobocze drogi. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu po wcześniejszym przebadaniu przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 1,5h.

Zdjęcia: OSP Strzelno