Menu Zamknij

Kolizja 3 pojazdów w Wylatowie (gm. Mogilno)

14 października 2020 r. (środa) ok. godz. 12:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego, dostawczego i ciężarowego w Wylatowie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy Scania z naczepą na pasie ruchu w kierunku Strzelna. Samochód dostawczy Fiat stał w poprzek DK 15 blokując cały pas ruchu. Samochód osobowy Skoda poza DK 15 na pobliskim poboczu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Samochodem ciężarowym i dostawczym podróżowali sami kierowcy natomiast samochodem osobowym trzy osoby. W trakcie rozpoznania stwierdzono, że kierowca z samochodu dostawczego znajdował się w samochodzie świadka zdarzenia, który jest ratownikiem medycznym i pracuje w Pogotowiu Ratunkowym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM mężczyzna został zabrany na badanie do szpitala. Pozostałe osoby bez obrażeń pozostały na miejscu zdarzenia. Działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w samochodzie dostawczym, neutralizacji płynów eksploatacyjnych i drogi przy użyciu neutralizatora oraz zebraniu ich z jezdni przy użyciu sorbentu. Zastępy kierowały ruchem na DK 15.

Działania zastępów trwały około 2h.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe, przedstawiciel GDDKiA

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)