Menu Zamknij

Potrącenie pieszej przez motocyklistę na ul. Powst. Wlkp. w Mogilnie

6 listopada 2020 r. (piątek) ok. godz. 16:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej przez motocyklistę na ul. Powstańców Wielkopolskich w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano funkcjonariusza Komendy Powiatowej PSP w Mogilnie, który w czasie wolnym przejeżdżał drogą, na której doszło do zdarzenia. Funkcjonariusz najpierw sam a następnie z patrolem Policji udzielił pomocy przedmedycznej kobiecie oraz mężczyźnie, którzy brali udział w zdarzeniu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na przejęciu poszkodowanych od policjantów a następnie wykonaniu powtórnie badania urazowego poszkodowanych, założono kołnierze ortopedyczne, opatrzono rany, a kobietę ułożono na noszach typu deska. Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego prowadzono wsparcie psychiczne oraz zapewniono komfort termiczny poszkodowanym. Przybyły na miejsce zespół PRM przebadał poszkodowanych i zabrał ich do szpitala. W motocyklu zamknięto dopływ paliwa.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 1h.

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)