Menu Zamknij

Kolizja 2 samochodów osobowych na DK15 w Czerniaku (gm. Mogilno)

13 listopada 2020 r. (piątek) ok. godz. 11:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 2 samochodów osobowych na DK15 w miejscowości Czerniak (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy po wcześniejszym zderzeniu. Jeden z pojazdów stał na DK15 blokując jeden pas drogi. Drugi pojazd poza DK15. Uczestnicy zdarzenia (kierowcy) znajdowali się poza pojazdami bez obrażeń. Policja na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, zamknięciu głównego zaworu gazu oraz sprawdzeniu wycieków w pojazdach – brak zagrożenia. Podróżujące osoby odmówiły udzielenia pomocy medycznej. Na czas działań ruch na DK15 odbywał się wahadłowo. Następnie oba pojazdy zostały usunięte na pobocze oraz usunięto z drogi pozostałości powypadkowe.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia: OSP Kwieciszewo