Marek

Pożar budynku gospodarczego w Proszyskach (gm. Jeziora Wielkie)

15 lipca 2018r (niedziela) ok. godz. 22:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Proszyskach (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastępy GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/32 z OSP Jeziora Wielkie, GBA 2,5/16 z OSP Wójcin, GBA 2,5/25 i GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymiony budynek gospodarczy. Mieszkańcy podjęli próbę gaszenia pożaru przy użyciu wiader, co nie przyniosło zamierzonego rezultatu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody na palące się siano oraz strop. W trakcie działań ewakuowano z budynku kilka zwierząt. W dalszej części działań usunięto nadpalony drewniany strop oraz siano. Energię elektryczną odłączył użytkownik przed przybyciem zastępów.

Działania zastępów trwały ok. 2,5h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Pożar motocykla w Kwieciszewie (gm. Mogilno)

15 lipca 2018r (niedziela) ok. godz. 20:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze motocykla w Kwieciszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano leżący w przydrożnym rowie motocykl, który w całości był objęty płomieniami. Podróżujące nim dwie osoby stały obok w bezpiecznej odległości, bez żadnych obrażeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego wody oraz piany w natarciu na palący się motocykl. Na czas prowadzonych działań ruchem na DK15 kierował zastęp OSP.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Wypadek samochodu osobowego w Strzelcach (gm. Mogilno)

15 lipca 2018r (niedziela) ok. godz. 19:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Strzelcach (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy leżący na dachu, częściowo na jezdni częściowo na poboczu. Pojazdem podróżowało pięć osób. Jedna osoba – mężczyzna – opatrywany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego, kobieta z trójką dzieci (bez widocznych obrażeń) – na poboczu drogi.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na sprawdzeniu instalacji paliwowej oraz elektrycznej w pojeździe, oświetleniu terenu akcji podczas czynności śledczych Policji, usunięciu pojazdu z jezdni, zebraniu pozostałości powypadkowych z jezdni. Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami został zabrany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Drugi Zespół Pogotowia Ratunkowego po przebadaniu dzieci oraz matki zdecydował o przetransportowaniu najmłodszego dziecka do szpitala na obserwację.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 4h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Wypadek 2 samochodów w Bystrzycy (gm. Mogilno)

13 lipca 2018r (środa) ok. godz. 10:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku 2 samochodów w Bystrzycy (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody po wcześniejszym zderzeniu. Samochodami podróżowali sami kierowcy. Znajdowali się pod opieką Zespołu Pogotowia Ratunkowego.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Osoby uczestniczące w zdarzeniu po przebadaniu pozostały na miejscu zdarzenia. Samochody zostały zabrane przez pomoc drogową. W trakcie działań droga była całkowicie zablokowana.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc Drogowa.

Działania zastępów trwały ok. 1,5h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl).

Kolizja 2 samochodów osobowych w Chabsku (gm. Mogilno)

10 lipca 2018r (wtorek) ok. godz. 15:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 2 samochodów osobowych w Chabsku (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe – Opel Corsa (podróżowała jedna osoba) oraz Opel Astra (podróżowały trzy osoby) po wcześniejszej kolizji. Osoby uczestniczące w zdarzeniu poza pojazdami.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych, oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały niespełna 1h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl).

Pożar zboża w Żabienku (gm. Mogilno)

5 lipca 2018r (czwartek) ok. godz. 13:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Goryszewo (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24, SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo, GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo, GCBA 5/24 i GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się zboże na pniu na powierzchni około 2,5 ha.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu czterech prądów wody, trzy w natarciu i jeden w obronie na palące się zboże. Równolegle dogaszano zboże przy użyciu tłumic. Na miejsce zdarzenia przybyli okoliczni rolnicy, którzy przy użyciu traktorów ze sprzętem polowym oborali pogorzelisko.

Na miejsce przybył patrol Policji.

Działania zastępów trwały blisko 1h

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Pożar samochodu osobowego w Skrzeszewie (gm. Mogilno)

29 czerwca 2018r (piątek) ok. godz. 14:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Skrzeszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Opel, stojący na poboczu drogi. Auto w całości było objęte płomieniami. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która znajdowała się poza samochodem w bezpiecznej odległości.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palące się auto. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO. Po ugaszeniu pojazd został sprawdzony kamerą termowizyjną.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 1,5h

Zdjęcie: OSP Kwieciszewo.

Kolizja samochodu osobowego we Wszedniu (gm. Mogilno)

25 czerwca 2018r (poniedziałek) ok. godz. 13:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego we Wszedniu (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy SEAT na poboczu drogi powiatowej, po wcześniejszym uderzeniu w drzewo. Osoby podróżujące (5 osób) znajdowały się poza pojazdem bez widocznych obrażeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wsparciu psychicznym osób biorących udział w zdarzeniu, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem na drodze powiatowej. Po dojeździe PRM jedna z osób podróżujących zaczęła zgłaszać dolegliwości. Została zabrana przez karetkę na obserwację do szpitala.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja samochodu osobowego w Chabsku (gm. Mogilno)

24 czerwca 2018r (niedziela) ok. godz. 18:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Chabsku (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Lexus częściowo w rowie. Autem podróżowały dwie osoby, które nie zostały poszkodowane (po konsultacji lekarskiej pozostały na miejscu zdarzenia).

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu dopływu energii do układu hybrydowego auta oraz na sprzątnięciu pozostałości powypadkowych z drogi i neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Pogotowie Ratunkowe – przed przybyciem Straży Pożarnej, Policja.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

 

Pożar samochodu osobowego w Mogilnie

24 czerwca 2018r (niedziela) ok. godz. 02:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ul. Piastowskiej w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się samochód na prywatnej posesji.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego piany na palący się samochód. Rota działała w sprzęcie ODO.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

 

Archiwum