Monthly Archives: Czerwiec 2018

Pożar samochodu osobowego w Skrzeszewie (gm. Mogilno)

29 czerwca 2018r (piątek) ok. godz. 14:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Skrzeszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Opel, stojący na poboczu drogi. Auto w całości było objęte płomieniami. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która znajdowała się poza samochodem w bezpiecznej odległości.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palące się auto. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO. Po ugaszeniu pojazd został sprawdzony kamerą termowizyjną.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 1,5h

Zdjęcie: OSP Kwieciszewo.

Kolizja samochodu osobowego we Wszedniu (gm. Mogilno)

25 czerwca 2018r (poniedziałek) ok. godz. 13:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego we Wszedniu (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy SEAT na poboczu drogi powiatowej, po wcześniejszym uderzeniu w drzewo. Osoby podróżujące (5 osób) znajdowały się poza pojazdem bez widocznych obrażeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wsparciu psychicznym osób biorących udział w zdarzeniu, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem na drodze powiatowej. Po dojeździe PRM jedna z osób podróżujących zaczęła zgłaszać dolegliwości. Została zabrana przez karetkę na obserwację do szpitala.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja samochodu osobowego w Chabsku (gm. Mogilno)

24 czerwca 2018r (niedziela) ok. godz. 18:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Chabsku (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Lexus częściowo w rowie. Autem podróżowały dwie osoby, które nie zostały poszkodowane (po konsultacji lekarskiej pozostały na miejscu zdarzenia).

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu dopływu energii do układu hybrydowego auta oraz na sprzątnięciu pozostałości powypadkowych z drogi i neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Pogotowie Ratunkowe – przed przybyciem Straży Pożarnej, Policja.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

 

Pożar samochodu osobowego w Mogilnie

24 czerwca 2018r (niedziela) ok. godz. 02:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ul. Piastowskiej w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się samochód na prywatnej posesji.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego piany na palący się samochód. Rota działała w sprzęcie ODO.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

 

Wypadek samochodu osobowego w Jeziorkach (gm. Strzelno)

23 czerwca 2018r (sobota) ok. godz. 22:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Jeziorkach (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Renault w przydrożnym rowie po uderzeniu w drzewo. Poszkodowana kobieta poza pojazdem wyciągnięta z samochodu przez osoby postronne, mężczyzna (nieprzytomny) znajdował się w pojeździe. Policja i Pogotowie Ratunkowe na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu oraz ewakuacji mężczyzny z pojazdu. Po wydobyciu poszkodowanego z wraku pojazdu lekarz stwierdził zgon. Poszkodowana kobieta została zabrana do szpitala. Równocześnie z prowadzonymi działaniami odłączono zasilanie energii elektrycznej w pojeździe oraz sprawdzono wycieki płynów eksploatacyjnych. Dalsze działania zastępu polegały na pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja i Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 3h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

 

XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków i ich rodzin na Jasną Górę

XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę i ich Rodzin

Tradycją jest już, że każdego roku, w sierpniu, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze swoimi rodzinami podążają pielgrzymim szlakiem na Jasną Górę by zaczerpnąć siły, mądrości, nadziei ale przede wszystkim miłości do Boga, Ojczyzny i człowieka.

Pielgrzymka rozpoczyna się 5 sierpnia błogosławieństwem biskupa w Bazylice Katedralnej Świętego Floriana w Warszawie, następnie autokarem przejeżdżamy do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w parafii Narodzenia Pańskiego.

Po uroczystej Eucharystii sprawowanej o godzinie 7:00 wyruszamy na pielgrzymi szlak.

Pielgrzymujemy, jako niezależna grupa razem z Praską Pielgrzymką Rodzin Totus Tuus Diecezji Warszawsko-Praskiej, pokonując każdego dnia ponad 30 kilometrów.

Na Jasną Górę wejdziemy 14 sierpnia około południa, tak jak większość pielgrzymek, dzień przed Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania, nawet na krótkich odcinkach oraz na uroczyste wejście na Jasną Górę.

 

Chęć uczestniczenia w tym pieszym pielgrzymowaniu można zgłosić na jeden z adresów:

  • Dyrektor pielgrzymki strażaków  –  Paweł Samborski tel. 882 998 456
  • Kwatermistrz pielgrzymki – st. kpt. w st. spocz. Elżbieta Bulikowska 502 404 665

e-mail: ebulikowska@gmail.com

  • Przewodnik trasy – Filip Bulikowski 509 718 083

    e-mail: admin@pielgrzymka-strazacka.com

Facebook: https://www.facebook.com/1xionc1

Pozdrawiamy  i do zobaczenia na szlaku!

 

     Kwatermistrz Pielgrzymki                                                         Dyrektor  Pielgrzymki                               Kapelan Krajowy Strażaków

  st.kpt. w st. spocz. Elżbieta BULIKOWSKA                                   ks. Paweł SAMBORSKI                              ks. st. bryg. dr Jan  KRYNICKI

 

Pożar dachu garażu w Bronisławiu (gm. Strzelno)

18 czerwca 2018r (poniedziałek) ok. godz. 20:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze dachu garażu w Bronisławiu (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano część podbitki dachowej garażu, która uległa spaleniu (około 2m2, ugaszona przed przybyciem straży pożarnej).

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na podaniu jednego prądu wody w celu dogaszenia  oraz na częściowej rozbiórce podbitki w celu sprawdzenia czy nie ma zarzewi ognia. Całość sprawdzono kamerą termowizyjną.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia: dh Maciej Sobczak (OSP Strzelno)

 

Wypadek samochodu osobowego w Niemojewku (gm. Strzelno)

16 czerwca 2018r (sobota) ok. godz. 10:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Niemojewku (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno. Dodatkowo dyżurny PSK Inowrocław skierował 3 zastępy z JRG Inowrocław.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozbity o drzewo samochód osobowy Opel (pojazdem podróżowały dwie osoby). Wewnątrz pojazdu znajdowała się jedna osoba – pasażerka. Kierowca znajdował się poza pojazdem.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanej pasażerki, znajdującej się w pojeździe, ewakuowaniu jej z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerce oraz kierowcy pojazdu, sprawdzeniu instalacji elektrycznej oraz paliwowej w pojeździe, zabezpieczeniu lądowania śmigłowca LPR oraz kierowaniu ruchem drogowym.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 2h 30min.

Zdjęcia: dh Marek Wziętek (OSP Strzelno)

Nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie

8 czerwca 2018 r. w Mogilnie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie, w których udział wzięli: nadbryg. Janusz Halak Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Jacek Kaczmarek i st. bryg. Sławomir Herbowski – Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Dariusz Kurzawa – V-ce Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, druh Zdzisław Dąbrowski – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, dostojnicy kościoła katolickiego, gospodarze powiatu, miast i gmin, fundatorzy sztandaru, przyjaciele mogileńskiej straży pożarnej, emeryci Państwowej Straży Pożarnej, licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu, zaproszeni goście oraz najważniejsi tego dnia strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w intencji strażaków i ich rodzin w kościele parafialnym p.w. św. Faustyny w Mogilnie. Mszę celebrował ks. Mariusz Stasiak – Kapelan strażaków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ks. Tomasz Walterbach – Kapelan ZOSP RP w Mogilnie. Jak co roku oprócz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie oraz zaproszonych gości we mszy uczestniczyli również sympatycy pożarnictwa i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mogilnie, którzy zawsze przygotowują niespodziankę dla strażaków.

Po mszy świętej nastąpił przejazd kolumną na plac przed Halą Widowiskowo – Sportową, gdzie miał miejsce główny punkt uroczystości, którym było wręczenie sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie.

Sztandar został ufundowany przez społeczeństwo lokalne, dzięki wsparciu firm i instytucji powiatu mogileńskiego.

Przewodniczącym Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru był Starosta Mogileński Tomasz Barczak.

Podczas obchodów wyróżniającym się strażakom oraz osobom zasłużonym wręczono medale, dyplomy, nagrody i awanse.

Uroczystość uświetniły: Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorach Wielkich oraz Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelnie pod batutą Piotra Barczaka.

gallery wordpress plugin

Tekst: p. Edyta Owsińska (Starostwo Powiatowe w Mogilnie)/ KP PSP Mogilno
Zdjęcia: Szymon Jankowski (Starostwo Powiatowe w Mogilnie), druh Marek Wziętek (OSP Strzelno)

Dachowanie samochodu osobowego w Strzelnie

10 czerwca 2018r (niedziela) ok. godz. 04:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na ul. Szulczewskiego w Strzelnie.

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód osobowy poza pasem drogi, cztery osoby podróżujące pojazdem z lekkimi obrażeniami znajdowały się w karetce Pogotowia Ratunkowego.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej oraz kierowaniu ruchem.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe

Działania zastępów trwały ok. 3h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Archiwum