Monthly Archives: Sierpień 2018

Pożar samochodu osobowego w Młynicach (gm. Strzelno)

29 sierpnia 2018r (środa) ok. godz. 13:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Młynice (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 2,5/25 i GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się samochód osobowy na drodze. Brak poszkodowanych.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu i ugaszeniu pojazdu.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja 2 samochodów osobowych w Mogilnie

24 sierpnia 2018r (piątek) ok. godz. 16:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 2 samochodów osobowych na ul. 900-lecia w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po dojeździe na miejsca zdarzenia zastano samochody osobowe VW oraz Ford na środku skrzyżowania ulicy Kasprowicza z 900-lecia w Mogilnie. Samochodami podróżowały po 2 osoby. Wszystkie osoby znajdowały się poza strefą zagrożenia. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Po udzieleniu pomocy przez lekarza, Zespół Pogotowia Ratunkowego zabrał jedną osobę na obserwację do szpitala.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na pomocy Policji w kierowaniu ruchem, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 0,5h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Agnieszki Sobiesiak (cmg24.pl)

Kolizja samochodu osobowego w Ostrowie (gm. Strzelno)

24 sierpnia 2018r (piątek) ok. godz. 13:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Ostrowie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo.

Po przybyciu zastępu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy BMW, który uderzył w drzewo na drodze powiatowej nr DP2452C. Samochodem podróżowały trzy osoby, które znajdowały się poza pojazdem w chwili przybycia służb. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na udzieleniu wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe i zakręceniu zbiornika instalacji gazowej.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Potrącenie rowerzystki w Jeziorach Wielkich.

22 sierpnia 2018r (środa) ok. godz. 11:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki przez samochód osobowy w Jeziorach Wielkich.

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy SLRt i GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy stojący na pasie ruchu DK25, który wcześniej potrącił rowerzystkę. Potrącona rowerzystka znajdowała się pod opieką zespołu PRM, który przybył na miejsce zdarzenia przed przyjazdem zastępów Straży Pożarnej, następnie została zabrana do szpitala. Kierująca samochodem osobowym znajdowała się poza pojazdem w szoku pod wpływem zdarzenia. Ruch na DK25 całkowicie zamknięty przez Policję.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu wsparcia psychicznego i podaniu tlenu osobie kierującej samochodem osobowym. Po dojeździe drugiej karetki poszkodowana została przekazana pod opiekę PRM. Po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia. Zastępy pomagały Policji w kierowaniu ruchem na wyznaczonym objeździe.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Pogotowie Ratunkowe, Policja

Działania zastępów trwały ok. 3h.

Zdjęcie: OSP Jeziora Wielkie

 

Pożar ścierniska w Kątnie (gm. Mogilno)

22 sierpnia 2018r (środa) ok. godz. 9:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Kątno (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo i GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się ściernisko na powierzchni około 0,5 ha.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu 2 prądów wody w natarciu na palące się ściernisko i dogaszeniu pojedynczych ognisk pożaru przy użyciu tłumic.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcie: OSP Gębice

 

Pożar opon i mebli w Górkach (gm. Strzelno)

21 sierpnia 2018r (wtorek) ok. godz. 14:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze sterty opon i mebli w miejscowości Górki (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, zastępy OSP: GBA 2,5/25 i GCBA 5/35 z OSP Strzelno, GBA 4,5/16 z OSP Trląg a także zastęp GCBA 5/32 z JRG nr 1 Inowrocław.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar opon i mebli ogrodowych zgromadzonych przy budynkach gospodarczych.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych wody na palące się opony i meble ogrodowe. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego.

Działania zastępów trwały ok. 1,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Utonięcie w Jeziorze Mogileńskim

13 sierpnia 2018r (poniedziałek) ok. godz. 14:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny w Jeziorze Mogileńskim przy ul. Wodnej w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 z pontonem, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie. W międzyczasie zadysponowano także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Bydgoszcz i JRG Toruń.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano grupę osób informujących, iż pod wodą zniknął mężczyzna. Świadkowie wskazywali różne miejsca zdarzenia w promieniu 40m.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów w pierwszej fazie polegały na poszukiwaniu osoby zaginionej we wskazanych miejscach przy pomocy pontonu, podręcznego sprzętu burzącego oraz ratowników z łodzią z firmy świadczącej usługi zakresu ratownictwa wodnego. Policja na miejscu. W kolejnej fazie działań po przybyciu SGRW-N, ratownik w ekwipunku do nurkowania przystąpił do przeszukiwania dna jeziora metodą wahadłową. Po około 30 minutach poszukiwań nurek odnalazł poszkodowaną osobę. Po wydobyciu mężczyzny na brzeg przystąpiono do resuscytacji. Niestety ponad 40 minutowa resuscytacja nie przynosiła żądanego efektu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Ratownicy Wodni – prywatna firma, Prokurator.

Działania zastępów trwały ponad 4h.

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)

Pożar garażu w Sędowie (gm. Dąbrowa)

10 sierpnia 2018r (piątek) ok. godz. 15:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze garażu w Sędowie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano budynek warsztatowo – garażowy objęty w całości przez płomienie. Wewnątrz budynku znajdował się samochód VW, butla 11 kg propan-butan oraz wyposażenie garażu. Do jednej ze ścian palącego się budynku dostawiony był blaszany garaż wewnątrz którego znajdowało się drewno opałowe. Mieszkańcy znajdowali się poza obiektem, energia elektryczna w budynku odłączona.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody w obronie na blaszany garaż oraz dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek. W dalszej fazie działań pojazd został wyciągnięty z wnętra budynku. Na pojazd podano pianę ciężką w celu ugaszenia pożaru. Z budynku usunięto butlę propan-butan. Luźne elementy konstrukcji budowlanej zostały usunięte przy pomocy bosaków.

Działania zastępów trwały ponad 2h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

 

Utonięcie w Przyjezierzu

5 sierpnia 2018r (niedziela) ok. godz. 15:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny w Jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 z pontonem i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo, SLRt z OSP Jeziora Wielkie z łodzią, SLRt z OSP Gębice z łodzią, GCBA 5/35 z OSP Strzelno. W międzyczasie zadysponowano także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Konin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia na niestrzeżonej części plaży zastano sześciu ratowników WOPR oraz dwie osoby cywilne w wodzie poszukujących mężczyzny, który kilka metrów od brzegu zniknął pod wodą.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów w pierwszej fazie polegały na poszukiwaniu osoby zaginionej w okolicy miejsca, w którym poszkodowany zniknął pod wodą przy pomocy pontonu, łodzi z sonarem (dwóch łodzi OSP i jednej łodzi WOPR) oraz sprzętu ABC do nurkowania. W kolejnej fazie działań po dojeździe SGRWN z JRG Konin przystąpiono do poszukiwania osoby zaginionej przez nurków w ekwipunku. Niestety po kilkudziesięciu minutach poszukiwań potwierdziły się informacje o utonięciu mężczyzny.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, WOPR, Prokurator.

Działania zastępów trwały ok. 5,5h.

Zdjęcia: OSP Jeziora Wielkie.

Archiwum