Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego w Czerniaku (gm. Mogilno)

1 stycznia 2019 r. (wtorek) ok. godz. 07:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Czerniaku (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy BMW, który po dachowaniu znajdował się w przydrożnym rowie przy DK15. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Jedna osoba znajdowała się w karetce pogotowia pod opieką ZRM, druga znajdowała się w rozbitym pojeździe na miejscu kierowcy pod opieką ratownika medycznego. DK15 na tym odcinku całkowicie zablokowana, Policja wyznaczyła objazd drogami lokalnymi.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na pomocy zespołowi pogotowia w przetransportowaniu kierowcy BMW do karetki pogotowia. Równocześnie odłączono zasilanie i sprawdzono szczelność układu paliwowego w rozbitym samochodzie. W dalszej fazie działań zabezpieczono lądowanie a następnie start przybyłego na miejsce śmigłowca LPR. Pasażer został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Bydgoszczy, natomiast kierowca karetką pogotowia do szpitala w Inowrocławiu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Technik Policji, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, przedstawiciel GDDKiA.

Działania zastępów trwały ok. 3,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno