Monthly Archives: Luty 2018

Zderzenie 2 samochodów osobowych w Czarnotulu (gm. Mogilno)

21 lutego 2018r (środa) ok. godz. 13:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych w Czarnotulu (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po dojeździe na miejsca zdarzenia zastano samochody osobowe Renault oraz Volkswagen stojące na skrzyżowaniu dróg powiatowych 2422C i 2426C. Samochodem Renault podróżowały dwie osoby (dwie kobiety), znajdowały się wewnątrz pojazdu uskarżając się na bóle w klatce piersiowej. Samochodem Volkswagen podróżowały trzy osoby – kobieta i dwójka dzieci. Wszyscy znajdowali się poza pojazdem. Kierująca VW uskarżała się na bóle w klatce piersiowej.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na udzieleniu wszystkim osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzeniu wycieków w pojazdach, kierowaniu ruchem drogowym, usunięciu pojazdów oraz pozostałości powypadkowych z jezdni. Po udzielaniu pomocy przez zespoły pogotowia ratunkowego, karetki zabrały 3 osoby do szpitala w Inowrocławiu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 1,5h

Zdjęcia: JRG Mogilno, oraz dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Kolizja samochodu osobowego w Twierdziniu (gm. Mogilno)

14 lutego 2018r (środa) ok. godz. 23:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w miejscowości Twierdziń (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy poza drogą gminną. Kierowca oraz pasażer znajdowali się w pojeździe, bez widocznych obrażeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na dotarciu do osób znajdujących się w samochodzie, usztywnieniu odcinka szyjnego, wsparciu psychicznym oraz odłączeniu akumulatora. Po przybyciu PRM, na polecenie lekarza przetransportowano poszkodowanych do karetki pogotowia. Następnie poszkodowani zostali zabrani do szpitala w Inowrocławiu na szczegółowe badania.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1,5h

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja samochodu osobowego w Stodólnie (gm. Strzelno)

10 lutego 2018r (czwartek) ok. godz. 19:55 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Stodólnie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki Opel poza jezdnią w przydrożnym rowie, po wcześniejszym uderzeniu w betonowy przepust. Autem podróżowała jedna osoba – kobieta, która znajdowała się w karetce pogotowia.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej oraz wyciągnięciu uszkodzonego pojazdu z rowu. Poszkodowana z podejrzeniem złamania nosa została zabrana przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Inowrocławiu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe (przed przybyciem Straży Pożarnej)

Działania zastępów trwały ponad 1h

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

 

Rozerwanie zbiornika wodnego kominka w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie)

8 lutego 2018r (czwartek) ok. godz. 20:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o rozerwaniu zbiornika wodnego kominka w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GBA 2,5/16 z OSP Wójcin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzoną zabudowę kominka wraz z zabudową sufitową z płyt G/K na powierzchni ok. 2 m2, po wcześniejszym rozerwaniu zbiornika wodnego kominka. W uszkodzonym kominku oraz przed nim znajdowało się rozżarzone drewno. W pomieszczeniu było niewielkie zadymienie, użytkownik obiektu poza budynkiem.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na usunięciu rozżarzonego drewna, wyniesieniu go na zewnątrz budynku oraz dogaszeniu za pomocą prądu wody. W dalszej fazie działań przewietrzono budynek oraz sprawdzono kamerą termowizyjną.

Działania zastępów trwały ok. 2h

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja samochodu osobowego w Rzeszynku (gm. Jeziora Wielkie)

4 lutego 2018r (niedziela) ok. godz. 17:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Rzeszynku (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Alfa Romeo poza pasem drogi po wcześniejszym uderzeniu w barierki. Samochodem podróżowały 2 osoby. Kierowca został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe na obserwację do szpitala.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe oraz oświetleniu terenu akcji.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1,5h

Zdjęcie: JRG Mogilno

 

Utonięcie w okolicach budowy jazu na rzece Pannie

3 lutego 2018r (piątek) ok. godz. 15:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wpadł do wody w okolicach budowanego jazu na rzece Pannie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 wraz z przyczepką z pontonem oraz GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pracowników na terenie budowy jazu, którzy wskazali miejsce gdzie ostatni raz w wodzie był widziany ich współpracownik. Z ich informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w wyniku nierozważnego postępowania poszkodowanego w pobliżu tymczasowego ujścia rzeki gdzie występował bardzo silny nurt.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na poszukiwaniu oraz wydobyciu poszkodowanego na brzeg rzeki przy pomocy pontonu i noszy typu deska. Po zlokalizowaniu poszkodowanego i wydobyciu go na brzeg, stwierdzono u poszkodowanego brak oznak krążenia. W związku z tym podjęto RKO. Po przybyciu na miejsce karetki pogotowia wraz z zespołem ratowników medycznych, zastęp w dalszym ciągu prowadził RKO. Po przybyciu na miejsce zdarzenia drugiego zespołu ratownictwa medycznego z lekarzem przekazano poszkodowanego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Mogilnie, Oficer operacyjny powiatu, Prokurator, Zakład Pogrzebowy.

Działania zastępów trwały blisko 2h.


Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)

Kolizja samochodu osobowego w Sucharzewie (gm. Dąbrowa)

2 lutego 2018r (piątek) ok. godz. 07:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Sucharzewie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 oraz SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp SLRt z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi po wcześniejszym uderzeniu w drzewo. Samochodem podróżowała sama kobieta, która siedziała za kierownicą oskarżając się na ból w okolicach żeber.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów wspólnie z zespołem Pogotowia Ratunkowego polegały na ewakuacji kobiety z samochodu do karetki. Zastępy kierowały ruchem na drodze oraz odłączono zasilanie elektryczne. Po zakończeniu działań usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 2,5h

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Kolizja samochodu osobowego z ciężarowym w Kwieciszewie

1 lutego 2018r (czwartek) ok. godz. 10:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z ciężarowym na DK15 w Kwieciszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GBA 2,5/12 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy DAF oraz samochód osobowy Mercedes po kolizji. Pojazdy poza pasem jezdni, kierowcy poza pojazdami bez obrażeń.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe Mercedes, sprawdzeniu wycieków płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu plamy oleju z powierzchni jezdni.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 45min

Zdjęcia: JRG Mogilno

 

Archiwum