Monthly Archives: Grudzień 2018

Pożar altany ogrodowej przy ul. Magazynowej w Mogilnie

28 grudnia 2018r (piątek) ok. godz. 15:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze altany ogrodowej przy ul. Magazynowej w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano altanę ogrodową w całości objętą ogniem.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się altankę. Po ugaszeniu pożaru przeszukano pogorzelisko na obecność osób – brak poszkodowanych.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 50min.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Przekazanie kart rabatowych PKN Orlen dla druhów OSP włączonych do KSRG z terenu powiatu

28 grudnia 2018 r. (piątek) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odbyło się spotkanie podczas, którego Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie bryg. Radosław Gałczyński oraz Dowódca JRG Mogilno st. kpt. Łukasz Rogalski przekazali na ręce Prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu karty uprawniające do rabatu na paliwa w całej sieci PKN Orlen w Polsce.

Otrzymanie wspomnianych kart jest następstwem podpisania umowy pomiędzy PKN ORLEN, a Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej. Uprawnionymi do udziału w programie są czynni strażacy OSP włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Program lojalnościowy uprawnia do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na stacjach ORLEN oraz na stacjach BLISKA. Program wchodzi w życie 1 stycznia 2019 r. Podczas spotkania komendant  omówił szczegółowe zasady korzystania z programu.

Karty w ramach programu „Karta Rabatowa” otrzymali druhowie z Dąbrowy, Jezior Wielkich, Wójcina, Strzelna, Ostrowa i Gębic.

Zdjęcia: KP PSP Mogilno

Dachowanie samochodu osobowego w Nożyczynie (gm. Jeziora Wielkie)

27 grudnia 2018r (czwartek) ok. godz. 15:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w Nożyczynie (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 2,5/16 z OSP Wójcin, GCBA 5/35 i SLRT z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Peugeot po wcześniejszym dachowaniu w przydrożnym rowie. Samochodem podróżowała jedna osoba, która znajdowała się poza pojazdem pod opieką PRM. Ruch na DK25 odbywał się wahadłowo. Policja na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe oraz na sprawdzeniu szczelności układów płynów eksploatacyjnych. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Na czas prowadzonych działań kierowano ruchem drogowym.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 1h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Jeziora Wielkie.

Zderzenie 2 samochodów osobowych w Busewie (gm. Strzelno)

23 grudnia 2018r (niedziela) ok. godz. 17:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych w Busewie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 2,5/25 i GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy po zderzeniu, z których jeden znajdował się poza jezdnią, a drugi blokował jeden pas ruchu. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Poszkodowaną kobietą z VW zajmował się już przybyły przed zastępami straży pożarnej zespół Pogotowia Ratunkowego. Policja na miejscu kierowała ruchem, który odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej dwóm poszkodowanym mężczyznom do czasu przybycia kolejnego zespołu PRM. Jednocześnie prowadzono działania w celu zabezpieczenia pojazdów biorących udział w zdarzeniu, sprawdzono wycieki płynów eksploatacyjnych, zakręcono gaz w jednym z pojazdów i odłączono akumulatory. Wszystkie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala w Inowrocławiu.

Działania zastępów trwały blisko 4h.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Zdjęcie: JRG Mogilno

 

Pożar budynku gospodarczego w Rzeszynku (gm. Jeziora Wielkie)

22 grudnia 2018r (sobota) ok. godz. 19:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Rzeszynku (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, SHD-19 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 2,5/16 z OSP Wójcin, GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo oraz GBA 2,5/16 i GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano w całości objętą ogniem stodołę. Budynek wykonany z cegły z dachem pokrytym dachówką betonową. Brak osób poszkodowanych. Prąd do budynku w chwili przybycia zastępów był odłączony.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki dachu budynku i dogaszaniu ukrytych ognisk. Po całkowitym ugaszeniu pożaru usunięto luźne elementy konstrukcji dachowej z wykorzystaniem drabin przenośnych oraz podnośnika SHD-19.

Działania zastępów trwały ponad 5,5h.

Na miejsce zdarzenia przybyły także 2 patrole Policji.

Zdjęcia: JRG Mogilno

 

Kolizja samochodu osobowego i ciężarowego w Strzelnie

22 grudnia 2018r (sobota) ok. godz. 03:05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego i ciężarowego w Strzelnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GCBA 5/35 i GBA 2,5/25 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody po wcześniejszym zderzeniu oddalone od siebie na około 50m (samochodem osobowym Toyota  – podróżowały 4 osoby; samochodem ciężarowym Mercedes z naczepą – podróżowały 2 osoby). Osoba postronna udzielała pomocy jednej z osób poszkodowanych z samochodu osobowego, która znajdowała się poza pojazdem. Pozostali podróżujący pojazdami znajdowali się wewnątrz swoich pojazdów. Droga krajowa zablokowana.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na pomocy dwóm pasażerkom z samochodu osobowego przez ratowników OSP Strzelno, które uskarżały się na bóle klatki piersiowej, kręgosłupa oraz szyi. Po przybyciu zespołu karetki Pogotowia Ratunkowego przekazano poszkodowane ratownikom medycznym (dwie osoby zostały zabrane do szpitala). Pozostałe osoby odmówiły pomocy lekarskiej i pozostały na miejscu zdarzenia. Podczas w/wym. działań rozłączono instalację elektryczną oraz gazową w Toyocie oraz sprawdzono pozostałe instalacje w pojazdach pod kątem wycieków. Podczas prowadzonych czynności przez funkcjonariuszy Policji oświetlono teren akcji, następnie przestawiono samochód osobowy w celu udrożniania jednego pasa ruchu. Usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni.

Działania zastępów trwały ok. 3h 20min.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc Drogowa.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Strzelno

 

Archiwum