Monthly Archives: Październik 2017

Ostrzeżenie na dzień 12/13.10.2017r – Silny wiatr

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Ważność: od godz. 13:00 dnia 12.10.2017 do godz. 09:00 dnia 13.10.2017

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 75 km/h, z zachodu i północnego-zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: brak

Dyżurny synoptyk: Agnieszka Drwal-Tylmann

Źródło informacji: IMGW-PIB

Kolizja samochodu ciężarowego w Stodólnie (gm. Strzelno)

9 października 2017r (poniedziałek) ok. godz. 10:40 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu ciężarowego w Stodólnie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy z naczepą leżący na boku częściowo na drodze krajowej, a częściowo na poboczu drogi. Samochodem przewożono burki cukrowe. Przewożony ładunek rozsypał się na poboczu drogi. Kierowca znajdował się poza pojazdem – bez obrażeń. Ruch na drodze krajowej (DK 62) odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na sprawdzeniu szczelności układu paliwowego (bez wycieków) oraz odłączeniu zasilania w samochodzie.

W celu usunięcia pojazdu z drogi wezwano na miejsce ciężki zestaw pomocy drogowej.

Podczas podnoszenia samochodu na koła ruch na DK 62 został całkowicie zablokowany, wyznaczono objazdy.

O zdarzeniu powiadomiono zarządcę drogi.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pomoc Drogowa, Zarządca Drogi.

Działania zastępów trwały blisko 3h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja samochodu ciężarowego w Goryszewie (gm. Mogilno)

6 października 2017r (piątek) ok. godz. 06:40 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu ciężarowego w Goryszewie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy, którego przód znajdował się w przydrożnym rowie, a naczepa pojazdu blokowała cały pas drogi. Samochód ciężarowy uszkodził znak drogowy.
Kierowca, który doznał rozcięcia wargi znajdował się poza pojazdem. Samochód ciężarowy nie przewoził ładunku.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej kierowcy samochodu, sprawdzeniu szczelności układów paliwowych (uszkodzony zbiornik) oraz odłączeniu zasilania w samochodzie.
Poszkodowany kierowca odmówił udzielenia pomocy medycznej w pełnym zakresie. Dokonano założenia opatrunku na krwawiącą ranę oraz prowadzono wsparcie psychiczne. W trakcie działań zauważono nieracjonalne zachowanie poszkodowanego (splątanie, nerwowość). Ponowiono prośbę o przyjazd Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany został zabrany do szpitala w Inowrocławiu.
W uszkodzonym zbiorniku znajdowała się mała ilość paliwa. Zbiornik zabezpieczono i uszczelniono.
Przez cały czas prowadzenia działań droga na tym odcinku była całkowicie zamknięta, ruch odbywał się wyznaczonym przez Policję objazdem. O zdarzeniu powiadomiono zarządcę drogi.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc Drogowa.

Działania zastępów trwały ok. 2,5h


Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Kolizja 2 samochodów na skrzyżowaniu ul. Niezłomnych z Drogą Solidarności w Mogilnie

5 października 2017r (czwartek) ok. godz. 06:45 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z dostawczym na skrzyżowaniu ul. Niezłomnych z Drogą Solidarności (Obwodnica Mogilna).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody (osobowy i dostawczy) po wcześniejszym zderzeniu. Osób poszkodowanych nie było. Policja oraz Pogotowie Ratunkowe na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach oraz sprawdzeniu szczelności układów.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe (przed przybyciem SP).

Działania zastępów trwały ok. 0,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Pożar stacji demontażu maszyn i urządzeń w Wapiennie (pow. Żnin)

30 września 2017r (sobota) Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał informację dotyczącą pomocy przy działaniach związanych z gaszeniem pożaru stacji demontażu maszyn i urządzeń w miejscowości Wapienno k. Barcina (gm. Barcin, pow. Żnin).

Do działań w ramach „pomocy sąsiedzkiej” dyżurny skierował zastęp GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa.

Ogień pojawił się na terenie tego zakładu w sobotę, kilka minut po godzinie 23 i szybko się rozprzestrzeniał. Pożar o powierzchni ok. 1500m kw. objął budynki socjalne, maszyny i urządzenia.
Na miejscu pożaru działało łącznie 25 zastępów Straży Pożarnej (głównie cięzkie samochody gaśnicze). Do zadań zastępów z terenu naszego powiatu należało dostarczanie wody do ustawionej na miejscu pożaru cysterny, której operator tłoczył wodę do stanowisk gaśniczych.
Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Działania zastępów z naszego powiatu trwały ok. 3h.


Zdjęcia: JRG Mogilno

Archiwum