Menu Zamknij

Zderzenie 2 samochodów osobowych w Busewie (gm. Strzelno)

23 grudnia 2018r (niedziela) ok. godz. 17:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych w Busewie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 2,5/25 i GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy po zderzeniu, z których jeden znajdował się poza jezdnią, a drugi blokował jeden pas ruchu. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Poszkodowaną kobietą z VW zajmował się już przybyły przed zastępami straży pożarnej zespół Pogotowia Ratunkowego. Policja na miejscu kierowała ruchem, który odbywał się wahadłowo.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej dwóm poszkodowanym mężczyznom do czasu przybycia kolejnego zespołu PRM. Jednocześnie prowadzono działania w celu zabezpieczenia pojazdów biorących udział w zdarzeniu, sprawdzono wycieki płynów eksploatacyjnych, zakręcono gaz w jednym z pojazdów i odłączono akumulatory. Wszystkie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala w Inowrocławiu.

Działania zastępów trwały blisko 4h.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Zdjęcie: JRG Mogilno