Monthly Archives: Październik 2018

Pożar w piwnicy bloku na ul. 22 Stycznia w Mogilnie

27 października 2018r (sobota) ok. godz. 22:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze śmieci w piwnicy bloku na ul. 22 Stycznia w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie na klatce schodowej oraz w piwnicy budynku wielorodzinnego. Osoba zgłaszająca przebywała na zewnątrz budynku. Poinformowała przybyłe zastępy o prawdopodobnym miejscu powstania pożaru.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w obiekcie, wprowadzeniu roty z prądem wody, oraz drugiej roty z kamerą termowizyjną w celu lokalizacji pożaru. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO. Po zlokalizowaniu źródła ognia w jednym z pomieszczeń podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci. Jednocześnie prowadzono wentylację klatki schodowej w celu zabezpieczenia drogi ewakuacji. Podczas prowadzonych działań ewakuowano z budynku 28 osób. Po ugaszeniu pożaru budynek został przewietrzony oraz sprawdzony wykrywaczem wielogazowym w celu wykrycia gazów niebezpiecznych. Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań. Przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowie Gazowe sprawdziło szczelność instalacji gazowej w obiekcie.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Gazowe, Zarządca budynku.

Działania zastępów trwały ok. 2h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

Wypadek 2 samochodów osobowych w Sucharzewie (gm. Dąbrowa)

25 października 2018r (czwartek) ok. godz. 8:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku 2 samochodów osobowych w Sucharzewie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24, 2 x SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp SLRt z OSP Dąbrowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po wcześniejszym zderzeniu. Jedno z aut znajdowało się w przydrożnym rowie, natomiast drugie na poboczu drogi wojewódzkiej 254. Samochodami podróżowali sami kierowcy, którzy byli uwięzieni w autach.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu  do osób znajdujących się w samochodach przy użyciu narzędzi hydraulicznych a następnie ewakuacji poza strefę zagrożenia i udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Rozpoczęte działania kontynuowały przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Ratownictwa Ratunkowego.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc Drogowa.

Działania zastępów trwały ok. 2,5h.

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)

Kolizja 2 samochodów w Sucharzewie (gm. Dąbrowa)

22 października 2018r (poniedziałek) ok. godz. 11:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu dostawczego z ciężarowym w Sucharzewie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp SLRt z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa uszkodzone pojazdy. Samochód ciężarowy znajdował się na pasie drogi w kierunku miejscowości Dąbrowa, natomiast samochód dostawczy znajdował się na bocznej drodze. Pojazdami podróżowały w sumie 4 osoby. Wszystkie znajdowały się poza pojazdami. Jedna osoba wymagała pomocy lekarskiej. Pogotowie oraz Policja na miejscu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na sprawdzeniu szczelności układów paliwowych w uszkodzonych pojazdach, odłączeniu akumulatorów oraz usunięciu pozostałości pokolizyjnych z jezdni.
Do czasu przybycia holownika kierowano ruchem drogowym – ruch wahadłowy. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez lekarza pozostała na miejscu zdarzenia. Samochód ciężarowy został odholowany przez holownik.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe (przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej), Pomoc Drogowa.

Działania zastępów trwały ok. 3,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Pożar ścierniska kukurydzy w Mierucinie (gm. Dąbrowa)

20 października 2018r (sobota) ok. godz. 16:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze rżyska po kukurydzy w Mierucinie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się rżysko po ściętej kukurydzy na powierzchni ok. 500m2.
Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się rżysko oraz dogaszeniu pozostałości przy pomocy tłumic.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Potrącenie rowerzystki w Szerzawach (gm. Mogilno)

14 października 2018r (niedziela) ok. godz. 11:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki przez samochód osobowy w miejscowości Szerzawy (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy leżący na lewym boku, na poboczu drogi gminnej, który wcześniej uderzył w rowerzystkę. Poszkodowana kobieta leżała nieprzytomna za pojazdem z urazem głowy oraz ogólnymi potłuczeniami. Z relacji świadka zdarzenia ustalono, że kierowca oraz dwóch pasażerów oddaliło się z miejsca zdarzenia.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na unieruchomieniu odcinka szyjnego kręgosłupa potrąconej rowerzystki, poprzez założenie kołnierza ortopedycznego, pomocy w transporcie poszkodowanej do karetki, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe, sprawdzeniu wycieków płynów eksploatacyjnych.

Podczas lądowania śmigłowca LPR zastępy zabezpieczyły lądowisko oraz pomogły w transporcie poszkodowanej do śmigłowca.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ok. 1,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Pożar ścierniska kukurydzy w Procyniu (gm. Mogilno)

11 października 2018r (czwartek) ok. godz. 18:55 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Procyń (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GCBA 5/24 i GCBA 5/32 z OSP Gębice a także zastęp GCBA 5/32 z OSP Orchowo (pow. Słupca).

Po dojeździe na miejsce zastano palące się rżysko po ściętej kukurydzy na powierzchni ok. 500 m2.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się rżysko oraz dogaszaniu pozostałości przy pomocy tłumic. Spalona część rżyska została oborana przez właściciela pola.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcie: JRG Mogilno

Kolizja samochodu osobowego w Lubiniu (gm. Trzemeszno)

11 października 2018r (czwartek), krótko przed godz. 13:00 zastępy GBA 2,5/16 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie udały się w ramach „pomocy sąsiedzkiej” do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego w miejscowości Lubiń (gm. Trzemeszno).

Po przybyciu zastępu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Ford po wcześniejszym wpadnięciu w poślizg, a następnie do przydrożnego rowu.

Pojazdem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd z pomocą ratowników medycznych. Następnie poszkodowana została przetransportowana do szpitala na szczegółowe badania.

Ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Pogotowie Ratunkowe, Policja.

Zdjęcia: JRG Mogilno

Kolizja samochodu osobowego na wiadukcie kolejowym w Mogilnie

1 października 2018r (poniedziałek) ok. godz. 7:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego na wiadukcie kolejowym w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu zastępu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi po wcześniejszym uderzeniu w barierę energochłonną na drodze gminnej. Samochód blokował jeden pas jezdni. Kierowca samochodu zbiegł z miejsca zdarzenia.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych z samochodu oraz w kierowaniu ruchem.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały ok. 1h.

Zdjęcie dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)

 

Archiwum