Utonięcie w okolicach budowy jazu na rzece Pannie

3 lutego 2018r (piątek) ok. godz. 15:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wpadł do wody w okolicach budowanego jazu na rzece Pannie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 wraz z przyczepką z pontonem oraz GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pracowników na terenie budowy jazu, którzy wskazali miejsce gdzie ostatni raz w wodzie był widziany ich współpracownik. Z ich informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w wyniku nierozważnego postępowania poszkodowanego w pobliżu tymczasowego ujścia rzeki gdzie występował bardzo silny nurt.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu polegały na poszukiwaniu oraz wydobyciu poszkodowanego na brzeg rzeki przy pomocy pontonu i noszy typu deska. Po zlokalizowaniu poszkodowanego i wydobyciu go na brzeg, stwierdzono u poszkodowanego brak oznak krążenia. W związku z tym podjęto RKO. Po przybyciu na miejsce karetki pogotowia wraz z zespołem ratowników medycznych, zastęp w dalszym ciągu prowadził RKO. Po przybyciu na miejsce zdarzenia drugiego zespołu ratownictwa medycznego z lekarzem przekazano poszkodowanego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Mogilnie, Oficer operacyjny powiatu, Prokurator, Zakład Pogrzebowy.

Działania zastępów trwały blisko 2h.


Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)

Archiwum