Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Dzierzążno

21 listopada 2015 około godz. 20:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Dzierzążno (gm. Mogilno).

Dyżurny skierował do działań zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp SLRt z OSP Gębice i GBAM 1,1/8/8 z OSP Kwieciszewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po wcześniejszym uderzeniu w drzewo. Samochód znajdował się na lewym pasie DW262. Pasażerka – nieprzytomna z obrażeniami wielonarządowymi znajdowała się poza pojazdem. Kierujący pojazdem był przytomny, znajdował się poza pojazdem.

03

Przed przybyciem zastępów straży pożarnej i zespołów pogotowia ratunkowego pierwszą pomoc przedlekarską prowadzili przejeżdżający tą drogą funkcjonariusze JRG Mogilno.

05

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu OSP polegały na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej kobiety oraz wsparciu psychicznym poszkodowanego mężczyzny. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanych przekazano pod opiekę ratowników medycznych. Mimo prób przywrócenia funkcji życiowych lekarz stwierdził zgon kobiety. Mężczyzna został zabrany do szpitala w Inowrocławiu.

04

02

Teren akcji oświetlono, odłączono instalację elektryczną w uszkodzonym pojeździe oraz kierowano ruchem drogowym (zorganizowany objazd). Na czas prowadzenia akcji ratowniczej DW262 na odcinku Gębice – Procyń została całkowicie zablokowana. Pozostałości powypadkowe zostały uporządkowane z DW262 przed przywróceniem ruchu.

Na miejsce wypadku przybyli: pogotowie ratunkowe, policja, prokurator

Akcja trwała trzy i pół godziny

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)