Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego w Zbytowie (gm. Mogilno)

25 listopada 2016r około godz. 8:30 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Zbytowie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp SLRt z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy KIA Sportage stojący na prawym pasie drogi po wcześniejszym czołowym uderzeniu w drzewo. Obok samochodu na drodze leżał poszkodowany kierowca, który w wyniku uderzenia wypadł z pojazdu przez boczną szybę.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu mężczyźnie (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, tamowania krwotoków, unieruchomienie złamań, tlenoterapia, zabezpieczenie komfortu cieplnego, wsparcie psychiczne). W międzyczasie odłączono dopływ prądu z akumulatora, usunięto wycieki płynów eksploatacyjnych z drogi przy użyciu sorbentu oraz uprzątnięto pozostałości powypadkowe z jezdni. W trakcie prowadzenia działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Inowrocławiu.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc drogowa.

Działania zastępów trwały ok. 2h.

img_0374

img_0375

Zdjęcia: JRG Mogilno