Menu Zamknij

Wypadek 3 samochodów w Żabienku (gm. Mogilno)

9 kwietnia 2017r (niedziela) około godz. 20:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku 3 samochodów (2 osobowych i 1 ciężarowego) w miejscowości Żabienko (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy SLRt i GCBA 5/32 z OSP Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody poza jezdnią. Samochodem osobowym Volvo podróżował mężczyzna. W chwili przybycia straży pożarnej mężczyzna znajdował się poza samochodem w pozycji na brzuchu. Samochodem ciężarowym podróżował mężczyzna. Znajdował się przy pojeździe, bez obrażeń. Natomiast samochodem osobowym Ford podróżowały 3 osoby – kobieta, mężczyzna oraz 6-letnie dziecko. W samochodzie tym uwięziony został kierowca, a kobieta z dzieckiem opuściła pojazd przed przybyciem straży pożarnej.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy kierowcy samochodu Volvo. W tym samym czasie kolejny zastęp wykonał dostęp do uwięzionego mężczyzny w samochodzie Ford przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Strażacy wraz z zespołem pogotowia ratunkowego ewakuowali kierowcę na nosze typu deska, a następnie do karetki. W samochodzie ciężarowym napięcie odłączył kierowca, natomiast z samochodów osobowych akumulatory na skutek uderzenia wypadły poza pojazdy. Dodatkowo zakręcono zawór butli LPG w samochodzie Volvo. Samochód Iveco leżał na boku. Ze zbiornika paliwa wypływał olej napędowy. Podjęto decyzję o postawienie pojazdu na koła. Droga krajowa była zanieczyszczona ziemią, żwirem oraz pozostałościami powypadkowymi na długości ok. 120m.

W wyniku wypadku 4 osoby zostały zabrane do szpitala.

Na miejsce przybyli: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Przedstawiciel Zarządu Dróg Krajowych.

Działania zastępów trwały ponad 3h.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Pawła Krzyżana (cmg24.pl)