Zderzenie samochodu osobowego z motorowerem w Parlinie (gm. Dąbrowa)

19 sierpnia 2017r (sobota) ok. godz. 14.20 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z motorowerem w miejscowości Parlin (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastępy OSP: GBM 2,5/8 z OSP Parlin i SLRt z OSP Dąbrowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę leżącego na ziemi przy motorowerze oraz samochód osobowy po wcześniejszym zderzeniu. Udział w zdarzeniu brali tylko kierowcy pojazdów (bez pasażerów).

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na sprawdzeniu funkcji życiowych kierowcy motoroweru – czynności zachowane, w trakcie badania pourazowego stwierdzono uraz kończyny oraz biodra. Założono opatrunki osłaniające a następnie ułożono osobę na noszach typu deska. Po przybyciu zespołu pogotowia ratunkowego przekazano mężczyznę zespołowi pogotowia ratunkowego. W trakcie działań prowadzono cały czas wsparcie psychiczne. Odłączono akumulator w motorowerze.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Polica, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały 2,5h

Zdjęcia: JRG Mogilno

Archiwum