Menu Zamknij

Kolizja samochodu osobowego z ciężarowym w Jeziorkach (gm. Strzelno)

12 marca 2019 r. (wtorek) ok. godz. 07:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego i ciężarowego w Jeziorkach (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16, GCBA 4,5/24 + przyczepka chemiczna i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Strzelno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Audi znajdujący się częściowo w przydrożnym rowie częściowo na poboczu drogi oraz stojący na drodze ok. 300m dalej samochód ciężarowy marki DAF z rozerwanym zbiornikiem paliwa oraz uszkodzonym przodem pojazdu.

Kierowcy samochodów znajdowali się poza pojazdami. Na zdarzenie najechali strażacy z JRG Mogilno jadący na egzamin z KPP. Podjęli oni natychmiastowo działania polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy przedmedycznej kierowcy samochodu Audi.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu energii elektrycznej w pojeździe, sprawdzeniu szczelności układów płynów eksploatacyjnych – wyciek paliwa z rozerwanego zbiornika samochodu ciężarowego. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej był zablokowany. Przystąpiono do przepompowania paliwa znajdującego się w uszkodzonym zbiorniku do beczek.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pomoc drogowa.

Działania zastępów trwały około 2,5h.

Zdjęcia: JRG Mogilno