Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego w Myślątkowie (Powiat Słupca)

3 czerwca 2019 r. (poniedziałek) ok. godz. 00:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Myślątkowie (Powiat Słupca, Gmina Orchowo).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 4,5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie a także zastęp SLRt z OSP Gębice. Dyżurny poinformował o zdarzeniu dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy, na którego terenie działań miało miejsce zdarzenie. Zadysponowano: GBA 2,5/25 i GBARt 2,5/16 z JRG Słupca, oraz zastępy OSP: GBA 2,5/25 z OSP Orchowo a także GBA 2,5/16 i GCBA 6/32 z OSP Bielsko.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po wcześniejszym uderzeniu w drzewo. Pojazd znajdował się poza jezdnią. Samochodem podróżowały 2 osoby, które w chwili przybycia pierwszego zastępu Straży Pożarnej znajdowały się wewnątrz pojazdu.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do kierowcy oraz ewakuacji kierowcy i pasażerki z samochodu. Równolegle przystąpiono do udzielania poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu zespołów Pogotowia Ratunkowego poszkodowani zostali przekazani pod opiekę ZRM. Obie osoby zostały przewiezione do szpitala. Rozlane płyny eksploatacyjne usunięto przy użyciu sorbentu.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów z terenu Powiatu Mogileńskiego trwały ponad 2h.

Zdjęcie: JRG Mogilno