Menu Zamknij

Wypadek samochodu osobowego w Ostrowie (gm. Strzelno)

26 września 2019 r. (czwartek) ok. godz. 09:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Ostrowie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy GBA 2,5/21 z OSP Ostrowo i GBA 2,5/16 z OSP Bielsko (w ramach pomocy sąsiedzkiej).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy BMW stojący na jezdni i częściowo na poboczu oraz poszkodowanego kierowcę samochodu. Mężczyzna podróżował sam. Przy mężczyźnie znajdowały się osoby postronne podróżujące drogą.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępu OSP polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu zespołu pogotowia ratunkowego poszkodowany został przekazany ZRM. Następnie mężczyzna został przetransportowany do szpitala w celu wykonania dokładnych badań. Po dojeździe kolejnych zastępów odłączono akumulator oraz zakręcono zawór butli LPG. Na czas prowadzenia działań droga była zablokowana. Policja wprowadziła objazdy.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały ponad 2,5h.

Zdjęcia: p. Agnieszka Sobiesiak (cmg24.pl)