Menu Zamknij

Kolizja 3 samochodów osobowych w Wylatowie (gm. Mogilno)

5 stycznia 2020 r. (niedziela) ok. godz. 12:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o kolizji 3 samochodów osobowych w Wylatowie (gm. Mogilno).

Do działań dyżurny skierował zastęp GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody po wcześniejszym zderzeniu. Pojazdy znajdowały się na poboczu drogi. Wszystkie osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami bez widocznych obrażeń. Na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą krajową znajdowała się plama rozlanego płynu eksploatacyjnego z jednego z pojazdów.

Miejsce akcji zabezpieczono. W międzyczasie jedna z osób biorących udział w zdarzeniu zaczęła uskarżać się na zły stan zdrowia. W związku z tym na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane PRM. Po przebadaniu przez ratowników medycznych kobieta pozostała na miejscu zdarzenia. Jednocześnie prowadzono działania związane z usunięciem rozlanego płynu eksploatacyjnego z drogi za pomocą sorbentu. W jednym z pojazdów została odłączona instalacja elektryczna.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 1h.

Zdjęcia: OSP Wylatowo.