Menu Zamknij

Pożar budynku jednorodzinnego w Szczepanowie (gm. Dąbrowa)

20 stycznia 2020 r. (poniedziałek) ok. godz. 19:15 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w Szczepanowie (gm. Dąbrowa).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 9/60 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastępy OSP: GBA 2,5/16 i GCBA 5/32 z OSP Dąbrowa, GBM 2,5/8 z OSP Parlin oraz w ramach „pomocy sąsiedzkiej” zastępy: GCBA 5/35 z OSP Barcin, GBA 2,5/25 z OSP Nowawieś Pałucka i GBA 3,5/16 z OSP Pakość.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Mieszkaniec ewakuował się przed przybyciem zastępów. Sąsiad dokonał próby gaszenia za pomocą gaśnicy proszkowej – niestety nieskutecznie.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na ognisko pożaru. Następnie ewakuowano z budynku dwa psy. Pomieszczenie oddymiono. Piec został wygaszony, a palenisko zostało wyniesione na zewnątrz i dogaszone. Pomieszczenia sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej dla wyeliminowania ukrytych ognisk pożaru. Do momentu przybycia na miejsce ZRM, poszkodowanemu mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego zadecydował o zabraniu mężczyzny na obserwację do szpitala.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały około 1,5h.

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)