Menu Zamknij

Pożar w lokalu gastronomicznym w Mogilnie

17 lutego 2020 r. (poniedziałek) ok. godz. 14:55 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zadymieniu restauracji przy ul. Kościuszki w Mogilnie.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie w budynku restauracji. Z informacji uzyskanych od właściciela lokalu wynikało, że pali się wędzarnia elektryczna znajdująca się w kuchni, oraz że przed przybyciem zastępów straży odłączył zasilanie elektryczne w obiekcie, a także podjął próbę ugaszenia wędzarni przy użyciu gaśnicy proszkowej. Właściciel i osoby mieszkające w przyległym do lokalu domu znajdowały się na zewnątrz budynku.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody z szybkiego natarcia w celu dogaszenia tlącej się wędzarni. Po dogaszeniu została ona zdemontowana i wyniesiona na zewnątrz obiektu. W czasie prowadzenia działań gaśniczych sprawdzono lokal pod kątem występowania tlenku węgla wykrywaczem wielogazowym – wynik pozytywny. Po ugaszeniu pożaru oddymiono i przewietrzono pomieszczenia lokalu przy użyciu wentylatora osiowego. Pomiaru wykrywaczem wielogazowym dokonano również w przyległym do lokalu domu. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO.

Warto zaznaczyć, że dzięki szybkiej reakcji właściciela lokalu udało się powstrzymać rozprzestrzenianie się pożaru.

Na miejsce zdarzenia przybył także patrol Policji.

Działania zastępów trwały około 1h.

Zdjęcie: JRG Mogilno