Menu Zamknij

Pożar samochodu osobowego w Ostrówku (gm. Orchowo, pow. Słupca)

22 marca 2020 r. (niedziela) ok. godz. 12:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał informację o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Ostrówek (gm. Orchowo).

Do działań w ramach „pomocy sąsiedzkiej” dyżurny skierował zastęp GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GCBA 5/32 z OSP Gębice. Dyżurny PSK Słupca zadysponował zastęp GCBA 5/32 z JRG Słupca oraz zastępy GBA 2,5/25 i GCBA 5/32 z OSP Orchowo oraz GBA 2,5/16 z OSP Bielsko.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar garażu znajdującego się w ciągu zabudowań. W garażu znajdował się samochód osobowy. Właściciel podjął nieskuteczną próbę ugaszenia pojazdu.

Działania zastępów polegały na ugaszeniu płonącego się samochodu i wyposażenia garażu przy użyciu 2 prądów wody. W międzyczasie zlokalizowano w samochodzie butlę z gazem oraz zakręcono zawór odcinający wypływ gazu. Następnie przy pomocy wyciągarki samochodowej wyciągnięto sam. osobowy poza garaż, gdzie dogaszono pojazd. W dalszej kolejności przelano wodą wyposażenie garażu. Całość sprawdzono kamerą termowizyjną. Strażacy pracowali w sprzęcie OUO.

Działania zastępów trwały około 1h.

Zdjęcia: OSP Gębice