Menu Zamknij

2 kolizje samochodów osobowych w Chabsku

23 maja 2020 r. (sobota) dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie 2 razy odbierał zgłoszenia o kolizjach samochodów osobowych w Chabsku (gm. Mogilno).

Pierwsza kolizja miała miejsce ok. godz. 12:05, natomiast druga ok. godz. 18:25. Zdarzenia wystąpiły niemalże w tych samych miejscach.

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/40 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastęp GBA 1,5/30 z OSP Wylatowo.

W pierwszym przypadku po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy VOLVO, który leżał na dachu w rowie przy drodze powiatowej. Samochodem podróżowała jedna osoba (mężczyzna), która znajdowała się poza pojazdem bez obrażeń. Druga sytuacja dotyczyła samochodu Opel, który również znajdował się na dachu w rowie. Samochodem Opel także podróżowała jedna osoba (bez obrażeń).

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania i sprawdzeniu szczelności układu paliwowego (bez wycieków) w uszkodzonym pojeździe. Po wykonaniu czynności przez Policję postawiono samochód na koła i usunięto w miejsce bezpieczne. Na czas trwania akcji jeden pas ruchu na drodze powiatowej był zablokowany przez służby ratownicze – ruch odbywał się wahadłowo. Ratownicy pomagali Policji w kierowaniu ruchem na drodze powiatowej. W przypadku drugiego zdarzenia, konieczne było zamknięcie dopływu gazu w uszkodzonym pojeździe oraz usunięcie rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Działania zastępów w obu przypadkach trwały ok. 1h.

Zdjęcia: p. Paweł Krzyżan (cmg24.pl)