Menu Zamknij

Dachowanie samochodu osobowego w Proszyskach (gm. Jeziora Wielkie)

27 lipca 2020 r. (poniedziałek) ok. godz. 07:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w Proszyskach (gm. Jeziora Wielkie).

Do działań dyżurny skierował zastępy GBA 2,5/16 i SLOp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie, a także zastęp GCBA 5/35 z OSP Jeziora Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po dachowaniu leżący w polu przy drodze krajowej DK25. Na zewnątrz pojazdu znajdowały się 3 osoby, 1 osoba uwięziona wewnątrz pojazdu. Jeden pas DK25 zablokowany przez służby.

Miejsce akcji zabezpieczono. Działania zastępów polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym oraz ewakuacji poszkodowanego uwięzionego w pojeździe. Wszyscy poszkodowani zostali przekazani przybyłym na miejsce zdarzenia karetkom pogotowia oraz zespołowi LPR i przetransportowani do szpitali. Na czas lądowania LPR ruch na DK25 został całkowicie wstrzymany. W pojeździe odłączono zasilanie elektryczne oraz sprawdzono szczelność układu paliwowego – brak zagrożenia. Po zabraniu auta przez pomoc drogową zebrano pozostałości powypadkowe z jezdni.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Działania zastępów trwały blisko 4h.

Zdjęcia: OSP Jeziora Wielkie